בעולם הטכנולוגי שבו אנו חיים האינטרנט הפך לכלי הכרחי לעסקים בכל הגדלים, והוא מספק אינספור הזדמנויות לצמיחה, שיתופי פעולה וחדשנות.
ההישענות ההולכת וגוברת על האינטרנט מביאה עמה גם סיכוני אבטחת סייבר משמעותיים, שדורשים את תשומת לבם של כל בעלי העסקים המשתמשים בתשתיות אינטרנט.
אינטרנט מאובטח לעסקים הוא כבר מזמן אינו בגדר המלצה בלבד, והוא קריטי על מנת לאפשר לעסקים לשגשג ולשמור על המוניטין שלהם.
במאמר הבא נלמד מהי החשיבות של אינטרנט מאובטח לעסקים, וגם נכיר כלים חשובים המאפשרים לנו לשפר את הגנת המידע ואבטחת הסייבר בעסק, קריאה מהנה!

 

אינטרנט מאובטח לעסקים – למה זה חשוב?

הגנה על נתוני לקוחות: בעידן הדיגיטלי, עסקים אוספים ומאחסנים כמויות אדירות של נתוני לקוחות, ביניהם מידע אישי ופיננסי. תשתית אינטרנט מאובטחת היא חיונית להגנת הנתונים הרגישים הללו מפני גישה לא מורשית, גניבת זהות והפרות נתונים.
על ידי מתן עדיפות לאבטחת מידע, עסקים יכולים לבנות אמון עם הלקוחות שלהם ולשמור על המוניטין שלהם.

הגנה מפני איומי סייבר: הסביבה האינטרנטית מלאה באיומי סייבר כגון תוכנות זדוניות, תוכנות כופר, התקפות פישינג ועוד.
איומים אלו עלולים לשבש את הפעילות העסקית, לפגוע בשלמות הנתונים ובשורה התחתונה להוביל להפסדים כספיים ופגיעה במוניטין העסק.
אמצעי אבטחת סייבר חזקים הם קריטיים כדי להתגונן מפני איומים אלו ולמזער את ההשפעה הפוטנציאלית על המשכיות העסק.

עמידה בתקנות הגנת מידע: כיום, קיימות תקנות רבות להגנת מידע, וישנם לקוחות שאף עשויים לדרוש לדעת האם העסק עומד בתקנות אלה.
כדי לעמוד בתקנים הללו (בכל מדינה התקנים הם מעט שונים), עסקים חייבים לתחזק אמצעי אבטחה חזקים ויעילים המבטיחים שמירה על פרטיות הלקוחות.

 

מה כולל אינטרנט מאובטח לעסקים?

תשתית רשת מאובטחת: ההיבט הבסיסי ביותר של אינטרנט מאובטח לעסקים הוא הקמת תשתית רשת מאובטחת. זה כולל הטמעת חומות אש, מערכות זיהוי ומניעת חדירות ורשתות וירטואליות פרטיות.
חומות אש פועלות כמחסום בין רשתות פנימיות לאיומים חיצוניים, מערכת זיהוי ומניעת חדירות עוזרת לנו לזהות ולהגיב לפרצות אבטחה בזמן אמת, ורשתות פרטיות יוצרות מעין מסדרונות מוצפנים לתקשורת מאובטחת, במיוחד בעת גישה לנתונים רגישים מרחוק או חיבור סניפים בעסק.

בקרות גישה חזקות: שליטה בגישה לרשתות עסקיות, מערכות ונתונים רגישים היא חיונית לשמירה על סביבת אינטרנט מאובטחת. בין השאר זה כרוך ביישום מנגנוני אימות משתמשים מחמירים, סיסמאות חזקות וסקירות גישה קבועות.
בנוסף, הגבלת הרשאות גישה על סמך תפקידי עבודה והטמעת ניהול גישה מועדפת גם הן עוזרות למנוע גישה לא מורשית, דליפות מידע ואיומים פנימיים בעסק.

הצפנת נתונים: כולנו שמענו את המושג "הצפנת נתונים", אך לא תמיד הבנו מהי המשמעות שלו.
למעשה, מדובר בתהליך הממיר את המידע לקוד סודי כדי להגן עליו מפני גישה לא מורשית.
ההצפנה משתמשת באלגוריתמים מורכבים כדי לטרוף את הנתונים שלכם ולהפוך אותם לבלתי קריאים לכל מי שאין לו את המפתח לפענח אותם. זה קצת כמו לשים את המידע בקופסה נעולה ולתת את המפתח רק לאנשים מהימנים שאתם מעוניינים שייגשו לאותו מידע. בדרך זו, גם אם מישהו יצליח ליירט את הנתונים, הוא לא יוכל להבין או להשתמש בהם ללא מפתח ההצפנה.
הצפנת נתונים היא כלי חיוני נוסף במסגרת אינטרנט מאובטח לעסקים, ובאמצעותה עסקים יכולים להפחית את הסיכון לפרצות מידע ויירוט נתונים לא מורשה.

עדכוני תוכנה שוטפים ותיקונים: עדכוני תוכנה שוטפים הם מרכיבים חיוניים של אינטרנט מאובטח לעסקים. ספקי תוכנה משחררים עדכונים ותיקונים כדי לטפל בפרצות אבטחה ובאגים שונים, וזה חשוב במיוחד להישאר מעודכנים מהבחינה זו. 
על ידי התקנה שוטפת של עדכונים אלה, עסקים יכולים להגן על המערכות שלהם מפני פגיעויות ידועות שפושעי סייבר עלולים לנצל.

חינוך ומודעות לעובדים: למרות שאין מדובר בשירות אינטגרלי הנכלל באינטרנט המאובטח לעסקים, חינוך והקניית מודעות לעובדים הם חלק בלתי נפרד ביצירת סביבת אינטרנט בטוחה בעסק שלנו!
הקפידו לתחזק תכניות הכשרה ומודעות לאבטחת סייבר באופן קבוע כדי לחנך את העובדים לגבי איומים נפוצים, כגון פישינג ותוכנות זדוניות.
המטרה בסופו של דבר היא ליצור תרבות של מודעות נגד איומי סייבר בחברה\ארגון שלנו.

 

כיצד בוחרים אינטרנט מאובטח לעסקים?

כשמגיע הזמן לחפש ספקית שירות מתאימה שתעניק לעסק שלכם אינטרנט מאובטח, הבחירה שתבצעו צריכה להיות מושכלת ומבוססת על מספר גורמים:

תכונות האבטחה המוצעות: חפשו ספקי אינטרנט מאובטח המציעים תכונות אבטחה חזקות, כגון חומות אש, מערכות זיהוי ומניעת חדירה ושירותי VPN מאובטחים. אלה צריכים להיכלל כחלק מהחבילה שלהם או להיות זמינים כתוספות. ודאו שלספק שירותי האינטרנט יש מוניטין חזק ומוכח ביישום ובתחזוקה של אמצעי האבטחה שהוא מציע לכם.

הצפנה ופרוטוקולים מאובטחים: חשוב לוודא שתשתית האינטרנט שמציעים לכם תומכת בפרוטוקולי הצפנה (כגון TLS אוSSL ) להעברת נתונים מאובטחת. זה חשוב במיוחד בעת העברת מידע רגיש דרך האינטרנט, למשל עסקאות פיננסיות או נתוני לקוחות. וודאו שטכנולוגיית ההצפנה שבה הספק משתמש תואמת במינימום את הפרוטוקולים ותקני הבטיחות המקובלים בשוק.

ניטור רשת וזיהוי איומים: בחרו ספק שירותי אינטרנט שמנטר באופן פעיל את תעבורת הרשת לאיומים פוטנציאליים, וכזה שיש לו מערכות זיהוי המאפשרת להגיב לכל פעילות זדונית באופן מיידי. כמו כן, מומלץ לוודא האם הוא מספק יומנים ודוחות למטרות ביקורת שוטפת בעסק.

מדרגיות וגמישות: חשוב לשקול את צרכי הצמיחה וההתרחבות העתידיים של העסק שלכם, ובהתאם לבחור ספק אינטרנט שיוכל להתאים את עצמו בצורה מדרגית לצמיחה זו.
חפשו ספק אינטרנט מאובטח המציע חבילות "פתוחות" עם אופציה להרחבת שירותים בהתאם לצמיחת העסק שלכם, וכך תוכלו לחסוך כסף, זמן וחיפושים מיותרים בעתיד. 

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם