עסקים הפועלים בחברה המודרנית דורשים מספר פרמטרים בכדי לייעל את פעולתן. מהברורים שמביניהם הינו חיבור אינטרנט איכותי, יעיל ומספק. הסיבים האופטיים, ששינו את פני התעשייה המודרנית, מהווים פתרון ברור הזה. במאמר זה, נציג את היתרונות הרבים שמגיעים עם יישום תשתית חיבור סיב אופטי.

 

הקדמה – מבוא לסיבים אופטיים

בעוד שמדברים על פיתוחים טכנולוגיים שמקנים יתרונות עסקיים, ברור כי השכלול שמניב הסיב האופטי הינו מהפכני ומבורך. טכנולוגיה זו, שמובילה את תחום שינוע נתוני האינטרנט בעולם כיום, משמשת כיום את מרבית התושבים המתגוררים במדינות עולם ראשון. ההשפעה של הסיבים האופטיים נכונה לתעשיות השונות, לאזרח היום יומי ובראש ובראשונה – לעסקים. מן הראוי כי גם בישראל, פתרון זה תפס תאוצה והפך לנחשק ואף לאופטימלי.

 

מהו חיבור סיב אופטי

את המונח הזה בטח שמעתם לא פעם ולא פעמיים. אולי אפילו התעניינתם באינטגרציה שלו בפעילות של העסק שלכם. כך או כך, הרעיון שמאחוריו פשוט למדי. בכדי להגיע למהירות המקסימלית בעת העברת נתונים, מומלץ לנצל את המשאב המהיר ביותר הידוע לאדם – האור. על כן, סיב אופטי הוא סוג של חיבור המאפשר העברת נתונים זריזה, מהירה וקבועה, לה לא היה – וככל הנראה, לא יהיה בקרוב – שני.

 

איך זה עובד

להבדיל מהחיבורים שהקדימו את הסיב האופטי, הוא אינו שואף להעביר נתונים באמצעות תדרים אלקטרומגנטיים. כפי שכבר ציינו, הוא מנצל את מהירות האור הבלתי נלאית לפעולת השינוע. בפועל, הסיב האופטי מורכב מזכוכיות מיקרוסקופיות שמוליכות את האור דרכן. לאחר המעבר, הן מתקררות, ובכך הנתונים נקלטים בצד המקבל.

 

5 יתרונות של חיבור סיב אופטי עבור עסקים

היות והסיב האופטי פותר סוגיות רבות הנובעות מהמחסור הוותיק והמוכר ביכולת לשינוע מהירים, בדרך מהירה ואמינה, מן הראוי כי יהיו לו שימושים וייעודים רבים. מעבר לפני השטח – שירותי הסטרימינג שנהיו נפוצים בזכותו, שימושיו על ידי משרדים ממשלתיים ברחבי העולם, תקשורת עסקית ותעשייתית מורחבת ועוד – נתמקד ביתרונותיו שרלוונטיים לעסקים בארץ. להלן חמישה מיתרונות אלו:

 

  1. מהירות העלאה והורדה

כפי שצוין לעיל, אחד היתרונות המרשימים והמסנוורים ביותר של חיבור הסיב האופטי הוא מהירות שינוע הנתונים הגבוהה ביותר שהוא מקנה. בחברה המודרנית, עסקים מבצעים תקשורת המבוססת על רשת האינטרנט על בסיס יום יומי, אם לא שעתי. תעשיות רבות בארצנו מתבססות על העלאת, שליחת וקבלת נתונים, נכסי מדיה, מצגות, מסמכים ועוד. העברת נתונים אלו, בין אם העלאתם או הורדתם, מתאפשרת במהירות ובנוחות באמצעות חיבור סיב אופטי ועל כן – זהו יתרון משמעותי לעסקים המבצעים פעולות אלו על בסיס סדיר וקבוע.

  1. אמינות, יציבות ונוחות

חיבור הסיב האופטי ימין ויציב. בשל מהירותו, הוא מתפקד ללא רבב גם כאשר שורר תחת לחץ משמעותי של מספר מכשירים ורשתות הפועלים עליו. היות והוא אינו דורש תשתית חשמלית בכדי לפעול, ההסתברות שיפסיק לפעול נמוכה ואף לא מעשית. נדיר כי תפגשו בכשל ברשת האינטרנט בעת שימוש בו, או אף בירידה באיכות התדר לאורך זמנים ממושכים. מהרגע שתתקינו ותבצעו אינטגרציה לחיבור זה, לא תצטרכו לדאוג יותר מתקלות אינטרנטיות שונות.

  1. כיסוי על פני מרחקים ארוכים

להבדיל מחיבורים ישנים יותר, הסיב האופטי נמתח גם למרחקים בין יבשתיים, מתחת לים. מהירות שינוע הנתונים שמתאפשרת בעת שימוש בו רלוונטית גם לתקשורת עם אירופה, עם המזרח (במקומות מסויימים) ועם שאר המערב. על כן, זהו יתרון משמעותי לעסקים המנהלים תקשורת עם גופים הממוקים מעבר לים.

  1. תחזוקה מינימלית וניצול במשאבים

בבסיסו, חיבור סיב אופטי אינו משתמש במשאבים כמו פרטים מתכתיים, ועל כן, אינו דורש תחזוקה מעבר למינימאלית. אופיו האופטי, המתבסס על מראות ועל אור בלבד, אינו דורש החלפות של תשתיות או מכשירים, למעט בנקודות שמקבלות ומפרשות את האות שנשלח בו. יתרון זה יחסוך לעסקים המשתמשים בסיבים אופטיים מאמצים כספיים ומשאבים רבים בכדי לנצל את סיפוק היכולות הכרוחות בתקשורת מהירה וסדירה.

  1. פתיחת אופציות לשימוש משולב עם טכנולוגיות שונות

בחברתנו המודרנית, בה קידומים ופיתוחים טכנולוגיים נהיו לכמעט יום-יומיים, קיימים שירותים רבים המתבססים על רשת האינטרנט ודורשים מהירויות העלאה והורדה בסטנדרט מסויים. שירותי אחסון מבוססי ענן, מתן שירותים דרך האינטרנט, שימוש של תוכנות ניהול מבוססות רשת ואיסוף נתונים למטרות שיווק דרך הרשת הפתוחה הם רק חלק מהדוגמאות לשימושים השונים של תקשורת אינטרנטית איכותית. חיבור על בסיס סיב אופטי מאפשר את ניצול השירותים הללו ורבים נוספים, וכמו כן, גם יאפשר בעתיד לנצל את הפיתוחים הטכנולוגיים הרלוונטיים השונים שללא צל של ספק ימשיכו להיפתח לשווקים העסקיים השונים. מעבר לחיבור מבוסס סיב אופטי יפתח עולם חדש של פיתוח, ניהול עסקי ופיתוח תעשייתי לחברות המשתמשות בו.

 

חיבור סיב אופטי לעסקים

לאחר שהצגנו את היתרונות הבולטים והעיקריים שבהשמת חיבור סיב אופטי, נסביר כיצד אנו ניגשים להתאמתו באופן מחויט לצרכי העסקים להם אנו מספקים את השירות. ראשית, דעו כי אנו באקספון, תוך הבנה מעמיקה של צרכי השוק והלקוח הפרטני, הקמנו חטיבה ייעודית לכל הקשור לתחום הסיבים האופטיים. הגדלת כוח אדם זו נעשתה במטרה לחקור ולגייס טכנלוגיות חדישות, לייצר שיתופי פעולה ומעל הכל – לוודא כי ללקוחותינו העסקיים מענה אידאלי ותשואתי בעת רכישת והשמת חיבור מבוסס סיבים אופטיים.

 

לסיכום – מענה מקצועי לצורך עסקי בחיבור סיב אופטי

ההבדל בין חיבור סיב אופטי ללקוחות ולפרטיים הינו משמעותי. כשמדובר בלקוח פרטי, התשתית כבר קיימת במרבית הפעמים, ועליה "ירכבו" לקוחות רבים. כאשר מדובר בסיב אופטי במטרות עסקיות, אנו בונים את התשתית עבור כל עסק, בהתאם לצרכיו. תשתית זו תאפשר ללקוחותינו ליהנות ממקסימום תוצאה תוך הסרת דאגות מכל הסובב את התהליך, את התפעול ואת הניהול של חיבור הסיב האופטי.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם