בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים, תשתית אינטרנט מהירה היא חיונית לתפעול יעיל של כל ארגון וכל עסק. בין אם אתם מנהלים סטארטאפ קטן או תאגיד גדול, בחירת תשתית האינטרנט הנכונה היא עניין חשוב שאין להמעיט בערכו.
עם מגוון שירותי האינטרנט שהשוק מציע כיום, לעתים בחירת השירות המתאים לנו ביותר עלולה להיות מבלבלת, ובדיוק מסיבה זו נכתב המאמר הבא!
כיצד לבחור תשתית אינטרנט לארגון? כל המידע לפניכם, קריאה מהנה!

 

קביעת דרישות הארגון

לפני שמתחילים בתהליך הבחירה, חשוב להבין את דרישות האינטרנט הספציפיות של הארגון שלכם. קחו בחשבון גורמים כמו מספר העובדים, אופי העסק שלכם ורמת השימוש באינטרנט. העריכו האם הארגון שלכם מסתמך במידה רבה על יישומים מבוססי ענן, שיחות ועידה בווידאו או משימות הדורשות תעבורת נתונים גבוהה יחסית. שיקולים אלו יעזרו לכם לקבוע את רוחב הפס ואת קיבולת הרשת הנדרשים עבור העסק שלכם.
אנו ממליצים לבצע עבודת הכנה עוד לפני שאתם מתחילים לחפש שירותי תשתית, וזה יקצר עבורכם את התהליך באופן משמעותי.

 

מחקר שירותי תשתית ודילים

זהו השלב שבו הגיע הזמן לבצע סקר שוק של ספקי התשתית המציעים שירותי אינטרנט לעסקים.
חשוב להסתכל מעבר לשמות הגדולים ולפרסומים, ולבצע חיפוש מעמיק הכולל את כל הספקים הרלוונטיים לצרכים של העסק שלכם.
שימו לב למוניטין שלהם, ביקורות לקוחות וסוגי השירותים שהם מציעים. שימו לב גם לגורמים כגון אמינות, תמיכת לקוחות ואפשרויות מדרגיות המאפשרות להגדיל חבילות עם התפתחות העסק.

 

הכירו את האפשרויות

בשנים האחרונות תשתיות האינטרנט התפתחו, ובתור בעלי עסק חשוב לכם להכיר את השירותים המוצעים בשוק:

קו מנוי דיגיטלי (DSL): חיבורי DSL משתמשים בקווי טלפון קיימים ומספקים אפשרות בעלות נמוכה יחסית לארגונים קטנים עד בינוניים. עם זאת, ייתכן שמגבלות המהירות ורוחב הפס שלהם לא יתאימו לעסקים המסתמכים על שימוש רב בנתונים.

אינטרנט בכבלים: זהו סוג התשתית שהיה מוכר ונפוץ בשנים האחרונות. חיבורי אינטרנט בכבלים משתמשים באותה תשתית כמו ספקי טלוויזיה בכבלים. הם מציעים מהירויות גבוהות יותר בהשוואה ל-DSL, מה שהופך אותם מתאימים לארגונים עם דרישות נתונים בינוניות ומעלה. עם זאת, חיבורי כבלים עלולים לסבול מגודש בזמני שימוש שיא.

אינטרנט סיבים אופטיים: חיבורי סיבים אופטיים נחשבים לחדישים ביותר, והם עושים שימוש בחוטים דקים של זכוכית או פלסטיק כדי להעביר נתונים באמצעות אותות אור. הם מציעים מהירויות מהירות וקיבולת רוחב פס גבוהה, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור ארגונים עם דרישות נתונים נרחבות. למרות שתשתית סיבים אופטיים אינה זמינה כמו DSL או כבלים, היא הופכת נגישה יותר ויותר בישראל בשנים האחרונות.

 

בררו לגבי אמינות רשת

כדי להגן בצורה הטובה ביותר על נתוני העסק שלכם, עליכם לוודא שאתם בוחרים בתשתית אינטרנט שיש לה מספר נקודות נוכחות (PoPs) כדי לאפשר המשך של פעילות תקינה גם במקרה של השבתת אחד החיבורים.
חיבור אינטרנט אמין הוא חיוני כדי לשמור על פרודוקטיביות הארגון שלכם ולמזער שיבושים.

 

הערכת אמצעי אבטחה

שימו לב, כי זהו אחד הדברים החשובים ביותר שאליהם כדאי לכם לשים לב בעת בחירת תשתית לעסק שלכם!
אבטחת האינטרנט היא בראש סדר העדיפויות עבור ארגונים, במיוחד כאשר הם עוסקים בנתונים רגישים אך לא רק.
ודאו שספק תשתית האינטרנט שלכם מעניק מספיק אמצעי אבטחה דוגמת חומות אש, מערכת זיהוי פריצות ופרוטוקולי הצפנה.

 

הערכת מדרגיות וצמיחה עתידית

ספקי תשתית רבים מבינים את הצרכים הדינמיים של עסקים, ולכן מעניקים מדרגיות בחבילות השירותים שלהם.
כדי להבין איזו מדרגיות מתאימה לכם, העריכו את הצמיחה הצפויה של העסק שלכם, ובדקו מול הספקים האם תשתית האינטרנט שבחרתם יכולה להתרחב במקביל לצרכים האלו.
כמו כן, בררו מול הספק לגבי אפשרויות השדרוג וכל העלויות הנלוות, כדי להבטיח מעבר חלק ככל האפשר כשהארגון שלכם יגדל.

 

מיקום גיאוגרפי

למרות שרוב העסקים ממומקים באזורים עירוניים, אין זה תמיד כך, ובכל מקרה חשוב לוודא האם ספק שירותי האינטרנט יכול לספק שירות אמין למיקום הספציפי שבו מצוי העסק שלכם.

 

השוואת מחירים ועלויות

לבסוף, הגיע הזמן לבצע השוואה בין העלויות ודגמי התמחור המוצעים על ידי ספקיות אינטרנט שונות בשוק הישראלי. קחו בחשבון גם גורמים כגון דמי התקנה, חיובים חודשיים וכל עלויות נוספות עבור ציוד או תחזוקה. בררו מול הספקים השונים האם הם מעניקים שירות לקוחות מיוחד עבור עסקים, ומתחשבים בצרכים המשתנים והייחודיים של העסק שלכם.
חפשו ספקיות תשתית המציגות תמחור שקוף ככל האפשר, והקפידו לברר לגבי עמלות נסתרות פוטנציאליות או תנאי חוזה שיכולים להעלות את העלויות החודשיות.
במידה ומשהו בחוזה ההתקשרות אינו ברור לחלוטין, אל תהססו לשאול את נציגי הספק.

 

תמיכת לקוחות והסכמי רמת שירות

בעת בחירת ספק שירותי אינטרנט, חשוב לשקול את רמת שירות הלקוחות שהספק מציע.
ההמלצה היא לבחור בספק תשתית המציע שירות לקוחות לעסקים שזמין 24/7 כדי לטפל בזמן אמת בכל בעיה טכנית או שיבושים שעלולים להתרחש. תמיכת לקוחות מהירה ואמינה חיונית בצמצום זמני השבתה של העסק שלכם, ובהבטחה שכל בעיות הקשורות לאינטרנט ייפתרו במהירות האפשרית, ויאפשרו לעסק שלכם לחזור למסלול מהר ככל האפשר.

 

לסיכום,

בחירת תשתית האינטרנט הנכונה עבור הארגון שלכם היא החלטה שאין להקל בה ראש. חשוב לשקול את הדרישות של הארגון, לחקור ספקי אינטרנט זמינים ולבחור את סוג חיבור האינטרנט המתאים ביותר לצרכים שלכם.
אנו ממליצים לוודא גיבוי רשת מתאים שיאבטח אתכם במקרה של כשל בחיבור, ולהעריך את אמצעי האבטחה ואפשרויות המדרגיות שמעניקה ספקית התשתית.
לבסוף השוו עלויות ומחירים בין ספקיות התשתית השונות בשוק, ובצעו החלטה מושכלת המבוססת על כל הנתונים.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם