ברוכים הבאים למאה העשרים ואחת – תקופת המודרניזציה והפיתוח הטכנולוגי הבלתי מתפשרת. בחברה המודרנית, נהנים עסקים רבים מכלים מתקדמים המאפשרים פעילות עסקית חסרת תקדים לחברות ותאגידים מכלל התחומים והגדלים. במאמר זה נציג מדריך למעבר חלק אל עבר כלי המפתח שמאפשר לעסקים רבים ליהנות מכלל הפריווילגיות של הקידמה – האינטרנט המהיר.

 

הקדמה

בעבר הרחוק, כלל העסקים התבצעו על בסיס תשתית סחר אנלוגית. במאה הקודמת, תשתית זו התפתחה לעולם התקשורת המרוחק שבוסס על תדרי רדיו. לקראת סופה, ובתחילת המאה הנוכחית, נכנסה רשת האינטרנט לתמונה הכוללת. כיום, רשת האינטרנט פותחה לממדים חסרי תקדים. תשתיות האינטרנט המהירות שמוצעות לעסקים כיום פותחות דלתות רבות לשווקי הסחר, הרכש, הפיתוח והמחקר. על רגל אחת, ברור כי זוהי הקידמה שאליה אנו מתקרבים בצעדי ענק. בכדי ליהנות מכלים אלו, יש צורך בתשתיות אינטרנט מהיר איכותיות ומשתלמות.

 

אינטרנט מהיר – מה זה?

האינטרנט המהיר הוא קונספט מודרני שמאופיין בפרמטר אחד עיקרי – שינוע נתונים באמצעות רשת האינטרנט הפתוחה במהירויות גבוהות. כלי מהפכני זה מאפשר פעילות עסקית שאינה מוגבלת בבעיות השונות שעלו בחלקה הראשון של המאה הנוכחית: שינוע נתונים באופן בטוח, יכולת להעברת קובצי מחשב גדולים בתדירות ברת יישום, שליחת נתונים על פני מרחקים גדולים וכו'. כיום, ניתנת לעסקים האפשרות לעבור את הגבולות הישנים הללו באמצעות ניצול תשתיות סיב אופטי.

 

סיב אופטי – סוד הצלחתו בחברה המודרנית

כפי שציינו לעיל, הצורך בתשתיות אינטרנט מהיר בשוק העסקי המודרני ניתן לאפיון מבלי מאמץ רב. עסקים הפועלים כיום דורשים את היכולת לשנע נתונים בזריזות, בבטיחות ועל פני מרחקים עצומים. מעבר לכך, תשתיות אלו מאפשרות להם גישה לפיתוחים טכנולוגיים נוספים כגון: טכנולוגיות מבוססות ענן, כלי בינה מלאכותית ועוד. בכדי למלא צרכים אלו פותחה טכנולוגיית הסיב האופטי – כלי אופטימלי המאפשר העברת נתונים ברשת האינטרנט במהירויות חסרות תקדים, תוך שמירה על אבטחת מידע מקיפה ויציבות שימוש. הסיב האופטי מתבסס על תדרי אור, העוברים דרך תשתיות שמכילות מראות זעירות בתוכן. זהו הפתרון האולטימטיבי לצורך הגובר באינטרנט מהיר.

 

המדריך למעבר לאינטרנט מהיר – בשלושה שלבים

המעבר לאינטרנט מהיר אמנם נשמע כהליך מאתגר ומעורר חשש, אך בפועל, הוא פשוט ונוח. כל שצריך לעשות זה לעקוב אחר שלושת השלבים הבאים:

 

שלב ראשון – בחירת ספק אינטרנט

בחירת ספק האינטרנט היא השלב הראשון, ואולי החשוב ביותר, בתהליך המעבר לאינטרנט מהיר. ספק אינטרנט אידאלי יספק מענה לכלל המיקומים בארץ – מהצפון ועד לדרום. מעבר לכך, הספק האופטימלי יציע תשתית אינטרנט מותאמת אישית לצורכי החברה – אף בעל עסק לא צריך לשלם מעבר לצרכיו. בנוסף יש לוודא כי ספק האינטרנט אינו מוגבל לתשתית של ספק תשתית אחד בלבד, ולבסוף, חשוב לוודא כי ספק האינטרנט מציע ומתחייב על אבטחת מידע והגנת סייבר לא פחות ממושלמת. לאחר שתאפיינו את הספק האופטימלי, תוודאו כי המשאבים שהוא דורש רלוונטיים עבורכם וכי יש לו הבטחות והמלצות – תוכלו להתקדם לשלב הבא.

 

שלב שני – התאמת תשתיות סיב אופטי לפי צרכי העסק והתקנתן

בשלב זה תבצעו שיחות התייעצות והתאמה לתשתיות הסיב האופטי, לפי צרכי העסק שלכם. תוכלו לבחור את רוחב קו האינטרנט, את מיקום התשתיות ואת אופן אבטחתן. אחרי שתמצאו את השירות האידאלי עבורכם, המשיכו להתקנתו על ידי ספק האינטרנט בו בחרתם.

 

שלב שלישי – קבלת שירותי אינטרנט מהיר, כולל אבטחת מידע ותמיכה טכנית

לאחר התקנת תשתית הסיב האופטי וחיבורו, החלו בפעילות סדירה אל מול חברת הספק שנבחרה. במידה והיא עומדת בסטנדרטים של השוק המודרני, היו בטוחים כי תקבלו שירות איכותי ללא רבב, מבלי חשש מנפילות לא רצויות של קו התקשורת, ללא חדירות אבטחה ובצירוף תמיכה טכנית ברגעי הצורך. כל שנותר הוא לבצע פעילות סדירה על בסיס תשתית הסיב האופטי, תוך התאמה בזמן אמת של הצרכים השונים שלכם.

 

טיפים למעבר חלק לאינטרנט מהיר

בכדי לבצע מעבר חלק לאינטרנט המהיר, קיימים מספר טיפים אותם תוכלו לנצל. להלן שלושה מהטיפים הללו:

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם