עיר הותיקן

איך לחייג לותיקן?

קידומת: 379
קידומת לחיוג: 379 018
379
ניתן לחייג לחו"ל מכל מכשיר טלפוני נייח או נייד ישראלי, יש לעקוב אחר המדריך הבא:
מספר יעד
קידומת עיר / איזור
379
018
כדי להשתמש בכלי החיוג, הזן את מס' הטלפון אליו תרצה לחייג בותיקן ולחץ על הכפתור לחיוג ליעד:

בעת החיוג לחו"ל תחויב בהתאם למחיר עבור דקת שיחה (בהתאם למשך השיחה וליעד החיוג)

כפי שיופיע, מעת לעת במחירון שבקישורים להלן:

מחירון מזדמנים

מחירון מנויים

Call Internationallyדגל קוד מדינה טלפון

ותיקן נחשבת למדינה הקטנה ביותר בעולם, ועל אף שהיא ממוקמת בתוך איטליה יש לה אזור חיוג משלה. אז אם יצא ואתה צריך לבצע שיחה בינלאומית לאפיפיור או סתם לחבר שנמצא בותיקן, חיוני לחייג את רצף המספרים הנכון כדי למנוע חיובים או אי נוחות בלתי צפויים. הזנת ספרות שגויות עלולה להוביל להפניית השיחה שלך לא נכונה לאדם הלא נכון או אפילו למדינה אחרת, ולגרום לתסכול ובזבוז זמן.

 

איך עושים את זה נכון?

כדי לבצע שיחה נכונה לוותיקן, עליך לבצע מספר שלבים. ראשית, עליך לדעת את קוד הגישה הבינלאומי של חברת הטלפון שלנו, אקספון. אז המספר של אקספון הוא 018 ועליכם לחייג אותו קודם כל. לאחר מכן, עליך להזין את קידומת המדינה של הוותיקן, שהוא 379. לאחר מכן, תצטרך להזין את קידומת העיר או האזור, אשר עשויה להשתנות בהתאם למיקום אליו אתה מתקשר. אך מכיוון שהוותיקן הוא עיר-מדינה קטנה, אין אזורי חיוג. לבסוף, תצטרך לחייג את מספר היעד.

למשל, אם מספר הטלפון של חברך הוא 123456789, חייג את המספר המלא באופן הבא: 018379123456789. 

 

על מה חשוב להקפיד בשיחה?

הקפד לבדוק שוב את המספרים שהזנת לפני ביצוע השיחה. השקעת מספר שניות בודדות לאשר שיש לך את מספר היעד וקוד המדינה הנכונים יכול לחסוך ממך את הצורך לחייג שוב את המספר או לבצע שיחה בינלאומית לאדם הלא נכון.

אם אינך בטוח לגבי התהליך או שיש לך ספקות, אתה תמיד יכול לפנות לחברת הטלפונים המעולה שלנו, אקספון, ולבקש עזרה כדי להבטיח שהשיחה שלך תעבור ללא בעיות.

למה לחייג עם אקספון 018?

כשאתם מחייגים 018 אתם יודעים שאתם מקבלים את האיכות המרבית!  אנחנו ב- 018 מאמינים בקירוב לבבות כדי שתוכלו להרגיש הכי קרוב, גם כשאתם רחוקים.

חיוג לחו״ל

כמה עובדות מעניינות על ותיקן שלא ידעתם!

תקשורת

  • לעיר הוותיקן יש סניף דואר משלה, הפועל בגבולותיה, מה שהופך אותה לישות דואר עצמאית. יש לו גם בולים משלו, ולמכתבים שפורסמו שם יש חותמת דואר ייחודית של קריית הוותיקן.
  • לוותיקן יש תחנת רדיו משלו, הנקראת רדיו הוותיקן, המשדרת בלמעלה מ-40 שפות ומגיעה ליותר מ-60 מדינות. תחנת הרדיו הוקמה בשנת 1931 על ידי האפיפיור פיוס ה-11 וכיום מהווה חלק מהותי ממערכת התקשורת של הוותיקן.
  • לוותיקן יש עיתון יומי משלו, L'Osservatore Romano, שנוסד בשנת 1861. הוא מודפס באיטלקית ובשפות אחרות ומופץ ברחבי העולם כדי לקדם את השקפותיו ודעותיו של הוותיקן.
  • לעיר הוותיקן יש גם תחנת טלוויזיה משלה, הנקראת מרכז הטלוויזיה של הוותיקן (CTV), המשדרת אירועים של האפיפיור ואת חדשות הוותיקן. הוא הושק בשנת 1983 והוא זמין במדינות רבות ברחבי העולם.

 

אינטרנט

  • לוותיקן יש אתר רשמי משלו, www.vatican.va , המספק מידע על ההיסטוריה, האמנות והתרבות של הוותיקן. יש בו גם מדור חדשות, המדווח על פעילות האפיפיור והותיקן.
  • בשנת 2012, האפיפיור בנדיקטוס ה-16 שלח את הציוץ הראשון שלו, ומאז הוותיקן פעיל בפלטפורמות מדיה חברתית כמו טוויטר, פייסבוק ואינסטגרם, עם חשבונות במספר שפות.
  • לוותיקן יש ארכיון דיגיטלי נרחב המכיל מיליוני מסמכים המתוארכים למאות שנים, כולל כתבי יד, מכתבים ותצלומים, הזמינים באינטרנט למטרות מחקר.

 

מכשירים ניידים

  • הוותיקן השיק אפליקציה סלולרית משלו, בשם Vatican News, המספקת חדשות ומידע על האפיפיור והותיקן במספר שפות. האפליקציה זמינה להורדה בחינם גם במכשירי iOS וגם במכשירי אנדרואיד.
  • האפיפיור פרנציסקוס עודד את השימוש בטכנולוגיה ניידת כדי להגיע לדור הצעיר, והוא אפילו הזמין צעירים להשתמש בטלפונים שלהם כדי לשלוח לו הודעות ובקשות תפילה.
  • הוותיקן אימץ גם את טכנולוגיית התשלום הנייד, כאשר מספר מיקומים בעיר הוותיקן מקבלים תשלום באמצעות אפליקציות תשלום לנייד כגון Apple Pay ו- Google Pay.
מדינות נוספות שניתן לחייג אליהם עם אקספון 018
Azerbaijan
אזרבייג'ן
994+
גאורגיה
גאורגיה
995+
אִיסלַנד
איסלנד
354+
בלרוס
בלארוס
375+
פורטוגל​
פורטוגל​
351+
מלטה
מלטה
356+
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם